| BogdanPI a întrebat:

Salut, sunt nou aici si asi avea o intrebare:

Am un IPhone 5 codat pe T-Mobile Germania, sub contract in Germania. Telefonul mai are garantie pana in decembrie. Il pot duce la garantie din Romania?
Multumesc

2 răspunsuri:
| xxx8 a răspuns:

Din pacate nu se poate sau cel putin din cate stiu eu nu sau ai putea dar magazinul sa apartina de acel magazin din care a fost cumparat telefonul

| BogdanPI explică (pentru xxx8):

Treaba e ca cica Apple ofera o garantie,, continentala". Si am auzit ca as putea duce telefonul la Apple Romania. Germania este in Europa deci... Dar voiam sa fiu sigur. Mersi de raspuns