| Zambaretu1 a întrebat:

Taica-miu e plecat in Danemarca si are nr. de Cosmote in telefon, iar eu tot Cosmote si sunt in Romania.
Intrebarea e : El primeste SMS-urile care ii le dau eu, fara ca el sa aiba credite pe cartela?
Va ROG MULT DE TOT, ca numai dau de el de 3-4 zile, si nu stiu daca primeste SMS-urile. Va rog, plang de 2 zile.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Din câte pricep eu de aici ( https://www.cosmote.ro/cartele/roaming-prepaid/ ) nu e nevoie de credit ca să primești SMS-uri, ci doar ca să trimiți. Așadar, dacă tact'tu nu mai are cenți pe cartelă, scoate alocația și pune-i vreo 4-5 €uroi acolo să poți vorbi cu el (sună-l tu - e mai ieftin pentru el).