| Ripulet a întrebat:

Tatal meu are un Samsung Galaxy S2 Plus,achizitionat de la Orange, nou-nout. Dupa vreo saptamana-2 de functionare au inceput sa apara problemele,si-a facut update-urile si si-a instalat cateva aplicatii pe el. Toate bune doar ca trebuie sa-si incarce telefonul in fiecare seara si in fiecare dimineata, ii tine cam 20 de ore incarcat full in stand-bye,acumulatorul nu este de vina,a fost testat pe un alt telefon, tinea pana la 3 zile. Dupa asta,a dezinstalat toate aplicatiile instalate de el,chiar si unele preinstalate, aceeasi poveste.

Intrebarea mea : Cum Doamne iarta-ma se poate sa t-i se descarce telefonul in mai putin de 12 ore in conditiile in care doar vorbesti la el? Ce poate face? A sters si a oprit TOATE aplicatiile.

2 răspunsuri:
| LivingLouder a răspuns:

Poti sa incerci sa iti "omori" aplicatiile, adica sa nu mai functioneze, pentru ca daca inchizi aplicatiile tot iti consuma. Dupa, ca sa dureze bateria mai mult trebuie sa inchizi 3G-ul sau Wi-fi-ul.

| nokautone a răspuns:

1 Ar trebui sa te duci la oringi sa aveti cateva discuti clare si sa le dai si lor sal incerce
2 depinde cand ai dat Up-date poate sa setarile telefonului sau marit (procesor; ram; luminozitate...)
3 da si mie o funda