| Dragu_Cătălin_1994 a întrebat:

Salut, telefonul mamei mele se descarcă peste noapte. Gen îl bagă la încărcat seara și dimineața îl găsește cu 1% ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie verificat. Poti incepe cu un Factory reset. Daca nu se rezolva trebuie mers la un service desi nu prea cred sa fie o rezolvare decat cu schimbarea placii de baza si nu merita.

| Dragu_Cătălin_1994 explică (pentru Salontanul):

Ce ar însemna Factory reset?

| Dragu_Cătălin_1994 explică (pentru Salontanul):

Ce ar însemna un factory reset?

| Salontanul a răspuns (pentru Dragu_Cătălin_1994):

Https://www.asus.com/ro/support/FAQ/1006346/ Fiecare telefon are niste butoane pe care sa apesi. NU stiu ce telefon ai tu ca iti spuneam. De obicei sunt cele cu volum jos (-) si Power (cel de pornire). La Asus vad ca-i cu volum sus (+) si Power.

| anonimg a răspuns:

Unii ar spune că bateria trebuie schimbată. Dar eu zic că telefonul trebuie schimbat, deoarece al mamei tale trebuie să fie destul de vechi.
Cele cu Android 8 sau 9 sunt făcute să țină bateria mai mult.

| Alicezzz a răspuns:

Schimba incarcatoru