| LzrMATEI5000 a întrebat:

Știe cineva de ce telefonul îmi cere odată la 5-10 min codul pin al cartelei?

Știți ce trebuie să fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie la fel.
Ai încercat să pui o altă cartela? Dacă nici pe aia nu o recunoaște e problema cu telefonul si trebuie dus la service(sau daca ai garantie ti-l repara ei acolo), daca pe alta o recunoaște (alta cartela) e problema la cartela respectiva.Si eu pățesc la fel si imi cere sa scriu codul pin si iarăși nu identifica cartela.

| LzrMATEI5000 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu am două cartele
Am băgat alta în el azi dar mă refer că stau umblu pe el 10 min și după apare dintr-o dată

Nicio cartelă sim si ten să introduc pin după și tot așa

| anonim_4396 a răspuns (pentru LzrMATEI5000):

Pai e problema cu telefonul, al meu tot asa face.Il voi duce la un service dupa ce mai trece coronavirus, ma enervează si pe mine, adică ma uit la un serial ai apare:Nicio cartelă sim introdusă...
Asa si mie, stau si apare așa dintr-o dată!

| anonim_4396 a răspuns (pentru LzrMATEI5000):

Si cand ai băgat alta azi tot asa nu iti recunoaște cartela?

| LzrMATEI5000 explică (pentru anonim_4396):

????

| anonim_4396 a răspuns (pentru LzrMATEI5000):

laughing

8 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Scoti cartela
dai cu telefonul de pamant... mama lui de rahat defect
si iei alt telefon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce telefon ai? Asta nu tine de marca telefonului sau de cat de bun e, pur si simplu e o defecțiune ce trebuie reparată.
Eu am a30