| Sandu3 a întrebat:

Salut.Tocmai am reancarcat o cartela Telekom cu valoarea de 5 euro, dar am o mica nelamurire.Telekom spune ca se incarca in felul urmator:telefon la 1234 si tastezi codul de reincarcare sau *100# si tastezi codul.Am ales prima metoda,am tastat codul, s-a reincarcat creditul, dar intrand pe site-ul Telekomului am vazut o serie de OPTIUNI.Acum chiar nu mai inteleg nimic.Ori ai creditul cu minute, giga de net etc de la incarcarea pe care o faci la numarul 1234 ori ai acea optiune(in cazul meu N5 cu sms la 888 si activare cu sms la numarul 123 cu textul N5)pe care am vazut-o acolo? Ca mie mi s-a activat creditul.Ce-i cu optiunea asta? Imi scapa mie ceva? Trebuie sa fac in continuare ceva? Nu mi-e clar ce-i cu optiunea aia acolo.O pot activa ulterior sau cum?

3 răspunsuri:
| Vali215 a răspuns:

Eu folosesc opțiunea N5, dar sunt mai multe variante de încărcare. Trimite mesajul la 123 cu textul N5, dacă nu sunt activate opțiunile se vor activa acum, însă dacă nu merge înseamnă ca ele deja sunt active. Sper că te-am ajutat. Succes!

| Sandu3 explică (pentru Vali215):

Mersi Vali.Am activat optiunea N5 si vad ca merge.Cred ca daca lasam asa cum am incarcat ieri aveam mult mai putine minute decat cu optiunea asta N5.De fapt la ultima incarcare persoana pentru care am incarcat mi-a si spus ca i s-a parut ca s-a terminat prea repede creditul si nu putea sa mai dea telefon, decat sa primeasca.Nu prea ma pricep la chestiile astea eu fiind pe abonament.Si nici macar nu sunt in reteaua Telekom, eu fiind pe Digi Mobil.Mersi inca o data.

| Vali215 a răspuns (pentru Sandu3):

Cu mare plăcere! big grin