| Elvis9832 a întrebat:

Salut, tocmai ce mi-am luat un telefon Huawei p8 lite de la Vodafone, bun toate bune vreo 5 zile si acum cand am primit un telefon aceea persoanam aude intrerupt, dar cand dau un mesaj vocal pe diferite aplicatii merge perfect dar cand ma suna cineva ma aude intrerupt, aveti idee de la ce e?

1 răspuns:
| Villan_Ek_1994 a răspuns:

Salut! Vreau sa stiu daca toate apelurile se aud intrerupt, daca toate apelurile se aud intrerupt atunci telefonul trebuie trimis in service, mai incearca o resetare, iar referitor la aplicatii exemplu whatssap, skype, facebook messenger conexiunea este satbilita prin serviciul de internet banda de internet si nu de banda gsm pentru apeluri vocale aici este diferenta. Incearaca un reset al telefonului iar daca problema contiuna mergi in service cu el.