| DontHitLer a întrebat:

Salut,tocmai mi-am cumparat un SIM nou si cand am deschis telefonul am primit un mesaj de la Orange ca am 200 MB.Deci eu nu prea stiu nimic despre telefoane(si pe asta l- am primit ca si cadou nici macar nu l- am vrut), la ce se refera 200 MB? 200 MB de net? Si daca da cum pot sa folosesc MB-ul?

Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Victor_Chirita_1987 a răspuns:

Iti trebuie mai intai setariile la telefon pentru internet sa i poti folosi si da 200 mb internet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,200 MB de net.Mai intai setezi telefonul asa: formezi *100# apoi la servicii, setari automate si timp liber (9) alegi 2 setari automate. dupa ce iti trimite seatrea automata, trebuie sa instalezi serviciile MMS si Orange internet.Simplu cand iti da mesaj, dai pe install.Astept mesajul de confirmare si apoi poti intra pe internet. 200 de MB iti ajunge cam 3 zile de stat pe facebook sau altceva.E putin dar ...asta e.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este vorba de 200 Mb trafic de net :)

Pentru a-i putea folosi, trebuie să-ţi faci setările de net.

Poţi încerca să faci setările "automat" la linkul :
http://www.orange.ro/setari-telefoane/

Dacă NU reuşeşti, atunci să faci setările "manuale", aşa cum sunt EXPLICATE la linkul oficial :
http://www.orange.ro/......n/iq/43062

Toate cele bune.