| jupiter530 a întrebat:

Salut,tocmai mi-am luat un Allview P6 Life si i s-a spart display-ul. daca ma duc la un service agreeat de cei de la Allview imi poate schimba display-ul? Mentionez ca telefonul e inca in garantie.
Sau nu stiu sigur daca e display-ul sau touch-ul..telefonul merge, se aprinde dar nu primeste comenzi.Si daca da la ce pret s-ar ridica reparatia?

Răspuns Câştigător
| IulianDornianu61 a răspuns:

Salut
Am avut acceasi problema si eu. Am un P5 Alldro si i-am spart display-ul. Le-am trimis email celor de la Allview, le-am spus problema ( mentionand si faptul ca garantia nu acopera dauna ) si mi-au trimis inapoi un email in care sa explic ce s-a intamplat cu el. Le-am spus ca este crapata sticla si touchscreenul este mort, dar LCD-ul afiseaza imagini. Mi-au spus cat ar putea costa reparatia, si au trimis cam in 3 zile un curier rapid, care a ridicat telefonul. Mi-au spus cat costa piesa si daca sunt de acord sa o schimb, apoi, cam o saptamana, nu mi-au trimis niciun mail. Mi-au trimis cei de la Cargus mesaj ca urmeaza sa imi fie livrat coletul ( chiar in ziua de anul nou mi-a venit ).
Daca ai de gand sa repari telefonul, contacteaza-i pe cei de la Allview.
Bafta!

| jupiter530 explică (pentru IulianDornianu61):

Si cam cat a costat reparatia?

| IulianDornianu61 a răspuns (pentru jupiter530):

Pai asta depinde de cat de grav e avariat. La mine, era crapata sticla, touchscreen-ul nu mergea dar display-ul afisa imagini. Mi-au fost inlocuite sticla si touch-ul si m-a costat 150 de lei ( cu tot cu taxele postale ). La un P6 Life s-ar putea sa ajungi in 200-300 de lei.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia NU acoperă defectele "mecanice" produse de loviri/căderi!

Va trebui să plăteşti contravaloarea reparaţiei sad

Toate cele bune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-l pot schimba dar contra cost. Prin spargere ai pierdut garantia.

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.Daca nu ai rezolvat problema cu touchscrenul la Allview P6 Life intra pe www.servicetelefoane.ro si fa o programare. Sigur rezolvi problema cu ecranul la alview P6 Life.

| MinivaGSM a răspuns:

Daca imaginile sunt afisate corect, costa 159 RON.

Daca ai nevoie si de display, aproximativ 240 RON.

Mai multe detalii aici https://www.minivagsm.ro/product/search; search; p6+life

O seara frumoasa!

| Bujenita_Cristina_1988 a răspuns:

Am eu ansabmblu de displey original 250 ron original