| Stefan_Davyd_1998 a întrebat:

Salut,tocmai mi-am luat un HTC desire 310 dual sim si nu-mi pot da seama cum sa mut aplicatiile pe cardul SD.m-am tot chinuit dar nu-mi pot da seama?!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

winking

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Bag mana in foc si spun ca aplicatiile nu pot fi instalate pe un card mirco-sd din telefon, ci numai in memoria telefonului, pe card salvandu-se ( optional ) salvarile acelui joc/aplicatie.

| Stefan_Davyd_1998 explică (pentru Jipa95):

Cred ca ai drepatate.

| MultiCore a răspuns (pentru Jipa95):

OK, deci dacă ai un smartphone cu Android ca OS, instalează un joc. Nu îl juca, ci doar mută-l pe SD. Din ce ai spus tu, ar trebui să nu fie nici o diferență în ceea ce privește memoria ocupată intern de către aplicație, neexistând o salvare. Eu bag mâna în foc și spun că apare o modificare, majoră. Adică nu ai dreptate, ca să fiu mai concis. Și ba da, ele pot fi instalate pe un SD, doar dacă ai root. Poți pune și OS-ul pe cardul SD și rula. Acela se numește „emulator".
P.S. Nu ți-au zis părinții să nu te joci cu focul? Foc + Mână = Carbon + Durere + ceva miros neplăcut.

| Jipa95 a răspuns (pentru Stefan_Davyd_1998):

winking

| MultiCore a răspuns:

Te duci la Setări - Aplicații - Dai tap pe aplicație (atinji cu deștu) și de acolo Mutare aplicație pe Card SD. Parcă era dreptunghiul din dreapta jos.

| Stefan_Davyd_1998 explică (pentru MultiCore):

Nu este nici un dreptunghi dreapta jos si incersam deja, oricum mersii de raspuns.