| Mihaibm5 a întrebat:

Salut, tocmai mi-am luat un telefon xiaomi redmi 8 si el are 2 camere, cum o activez pe a doua?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

IN functie de modul cu care faci poza, se va activa ea singura, nu iti apare nimic si nu te intreaba nimic, stie ce are de facut, din cate stiu redmi 8 are camera aia pentru wide, sa prinzi un peisaj cat mai mare sau daca faci poza unui grup de persoane sa ii prinda pe toti in cadru. Depinde ce variatie de model ai... unele au pentru wide, altele pentru zoom.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Nu o activezi tu, se activeaza ea singura cand e nevoie.