| cosmin3confuz a întrebat:

Tocmai mi-am scapat telefonul pe jos, iar dupa nu a mai mers. Dupa ce l-am scapat i s-a scos geamul si dupa ce am incercat sa il pun la lco nu mai mergea. Am uitat sa mentionez ca telefonul e unul cu touch, respectiv LG GT405. Pur si simplu nu mai merge touch-ul deloc de atunci si oricum nu cred ca l am scapat chiar atat de tare. Sfaturi? Credeti ca s-a stricat display-ul sau altceva? Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Multumit? thumbs up

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Cred ca da! Display-urile cu tuoch sunt sensibile la socuri.Un display cam 40-60 lei.
Cu montat/manopera sa zicem 100-120 lei.
Cam asta ar fi sad

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

TouchScreen LG GT405 45 lei
http://www.shopmania.ro/......5-53462816
Poate numai el e de vina nu si display-ul :)

| cosmin3confuz explică (pentru stlucian):

Inca ceva si iti dau funda promit, ce e tocuh screenu la telefonul asta,? ecranul sau ce? geamul? display-ul nu e touch screen-ul? nu inteleg care e diferenta

| SokarDax a răspuns (pentru cosmin3confuz):

Un touchscreen este un ecran Lcd, peste care stă o componenta sensibilă la atingere, numită digitizer.Deci un display.PS:dul- la un service specializat am patit si eu la fel cu un LG GT405 ma platit 60 de lei touchscreen-ul +montarea

| SokarDax a răspuns (pentru SokarDax):

Am*

| stlucian a răspuns (pentru cosmin3confuz):

Exista touchscreen separat de display asa cum e cazul tau dar sunt display-uri cu touchscreen incorporat acelea fiind mai scumpe(normal nu?:D)

Vezi display:
http://www.shopmania.ro/......5-37855817
si touchscreen:
http://www.shopmania.ro/......5-53462816

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Multumit? thumbs up