| MaxiM27 a întrebat:

Acum 2 luni mi-am facut un abonament la Vodafone(pe 2 ani)pentru un telefon, am dat 200 euro si pe luna dau 60euro, problema este ca trebuie sa plec cat mai curand in alta tara si ce mi se poate intampla daca nu mai platesc abonamentul?
Multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te caute ceva firme de recuperare, o as iti puna poprire pe conturi sau o sa te dea in judecata pentru recuperare prejudiciului

| darrio2007 a răspuns:

Vei aparea pe lista rau-platnicilor si nu vei putea face un credit la banca. Si in tara dar si afara.

| medicine a răspuns:

Nu doar iti vor restrictiona pentru neplata, dar poti avea probleme legale, in functie de contract. Cel mai sigur este sa mergi la un magazin Vodaone, sa explici situatia, si sa platesti o eventuala taxa, pentru ca daca telefonul a fost redus fiindca ti-ai luat abonament pe 2 ani, atunci va trebui sa platesti cel putin diferenta, daca nu si o taxa de inchidere a abonamentului.