| Striker14 a întrebat:

Acum 3 zile un coleg mi-a scapat din greseala telefonul, si s-a stricat ecranul. Practic are niste zone albe, touch-ul merge, dar nu mai vad bine imaginea, am observat ca daca presez putin pe margini isi revin culorile in anumite parti, dar dupa un timp se fac din nou albe

Telefonul este Sony Xperia Tipo, stiti ce ar trebui sa-i fac, sau cam cat m-ar costa sa-l repar?

Răspuns Câştigător
| Băă_L_Cosmin_1984 a răspuns:

Ecranul te-ar costa in jur de 100 de lei daca este smartphone! sau chiar si mai mult, si iti mai dau un sfat:nu plati tu reparatia telefonului, sa-ti plateasca colegu care l-a stricat! Bafta!

2 răspunsuri:
| Cristina27061999 a răspuns:

Daca este in garantie mergi cu el la reparat daca nu este in garantie te-ar costa in jur de 100 de lei

| Florin_Florin_2000_YwDf a răspuns:

Incearca sa ii scoti bateria si sa il lasi asa oo saptamana