| VirtualWorld a întrebat:

acum ceva timp am cumpărat un Allwiew X3 Soul si acum nu se mai încarcă, de fapt cand il bag in priza și-l conectez la încărcător nu mai face nimic nici macar nu se mai deschide, dar dupa ce scot încărcătorul din el se deschide dar se inchide imediat dupa aceea inapoi, dacă știți cum pot rezolva această problemă ori daca știți cum il pot dezasambla ca sa schimb mufa va rog sa ma contactați si pe Facebook la adresa: https://m.facebook.com/profile.php?refid=8 Mulțumesc, rog seriozitate maximă si doar cine ma poate ajuta sa răspundă.

Răspuns Câştigător
| StGaLLa a răspuns:

Poate sa fie bateria conectivitatea de la bateria sau incarcatoru care poate duce un impuls mai mare de volti in telefon si sa-ti faca fitele alea. Cel mai bine il duci la un service de specialitate crede-ma e multa bataie de cap care nu le poti face singura doar deschizand carcasa

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca intai cu un alt incarcator, eventual la un port USB sin PC sau laptop.
Schimbarea mufei necesita dezasamblarea telefonului (il scoate din garantie! ) si lipirea cu scule adecvate (surubelnite, pistol de lipit cu aer cald, pensete etc. ) dar si experienta.

| VirtualWorld explică (pentru Bula):

Am încercat de toate felurile, si la un var am încercat si tot nu merge, tin sa mentionez ca a fost scăpat de la balcon si s-a spart touch-screen-ul într-un colt dar inca-i merge ecranul gen sa umblu di din astea dar de ceva timp nu mai merge sa se încarce, garanție am pe 10 ani, dar dacă il duc acolo ei vor vedea ca e spart doar putin touch-screen-ul si vor spune ca l-am adus degeaba in orice caz, caută-mă la adresa m.facebook.com/profile.php?refid=8

| Bula a răspuns (pentru VirtualWorld):

Garantia NU te ajuta, chiar daca e pe viata!
Gearntia se refera doar la DEFECTELE de fabrica.
Singurul care te ajuta in caz de vatamare din vina ta (spargere, apa etc) este daca ai ASIGURARE facuta pentru aparat.

Ai avut bani de telefon si nu ai avut pentru o folie protectoare de sticla si o husa cu coperta buna?
Sunt gandite tocmai sa te fereasca de neplacerile cauzate de cadere...

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru KoroSensei):

Si zgaraiturile sunt din cauza fabricatiei, fiindca n-au folosit material bun, rezistent. Butoanele, daca s-au stricat, nu se stie din ce motiv a fost.
Spargerea displayului, al carcasei, sau apa intrata in aparat insa il pot scoat e din garantie. Depinde si de constatator.

| untu a răspuns:

Telefonul ALLWIEW X3 SOUL e de calitate inferioara si ieftina! Nu mai rezista mult si se duce repede! Degeaba il mai duci de mai multe ori la reparat pierzand o multime de bani si de timp! Cumpara mai bine unul nou potrivit si la pret modest ( sa nu fie prea ieftin)

Răspuns utilizator avertizat
| Andersen2k18 a răspuns:

Daca telefonul inca mai este in garantie, ti-l poate repara.

| VirtualWorld explică (pentru Andersen2k18):

Este, am cumpărat si garantie pe 3 ani, abia a fost cumparat, doar ca nu stiu dacă-l va primi ca e putin spart touch-screen-ul ca a fost scapat de la balcon

Răspuns utilizator avertizat