| anonim_4396 a întrebat:

acum doua zile mi-am cumparat s3 si mi-a spus ca nu se mai formateaza bateria. iar pe mine ma tine bateria foarte putin timp.

3 răspunsuri:
| georgetzop a răspuns:

Intr-adevar bateriile li-ion nu mai trebuie formatate, e normal sa te tina putin bateria tinand cont de ecranul mare care consuma energie destula, aplicatii, net si ce mai faci tu cu el, daca vrei telefon la care sa te tina bateria iti recomand un Nokia clasic

| criiele a răspuns:

Este normal sa tina bateria putin timp din cauza aplicatiilor care mananca din baterie

| xxRowxx a răspuns:

Pai tine-l la incarcat 3 zile si sa nu-l scoti decat dupa 3 zile! Si daca nu merge schimba bateria cu una noua. FUNDA?