| anonim_4396 a întrebat:

Acum o luna am primit un mesaj de la Vodafone, prin care, dupa ce imi expira creditul, sa primesc 5 euro(cu atat reincarc eu), pentru a ramane oferta valabila pentru inca o saptamana (nu stiu sigur daca era chiar asa, pentru ca la cateva minute de la primirea mesajului, mi-am resetat telefonul, si nu mai am niciun mesaj), dar nu am bagat de seama. Dupa ce am reincarcat, am observat ca eu le-am inapoiat cei 5 euro, iar imediat am primit un mesaj de genul "Salut! Ai primit 5.00 Euro credit in avans pentru reactivarea ofertei curente, pe care il vei returna la urmatoarea reincarcare. Reincarca minim 5.00 Euro credit in urmatoarele 7 zile pentru a-ti mentine oferta activa.", deci eu am primit credit doar pentru inca o saptama. Intrebarea mea este daca, dupa ce le returnez, din nou cei 5 euro, pot dezactiva "oferta" de a primi credit in avans? Am cautat la ei pe site, dar nu am gasit nimic.

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Este o promotie acum. Dupa ce iti expira, iti dau ei in avans 5 euro (fictivi bineinteles)iar tu ai la dispozitie 7 zile sa reincarci ca sa iti pastrezi extraoptiunile de pe cartela.

| IRINOX a răspuns (pentru sofisis):

Da, stiu asta, dar daca nu ii returnezi inapoi, serviicile iti sunt restrictionate, "Pana la data de mai ai de returnat din imprumutul in valoare de 5.00 acordat pentru reactivarea optiunii tale. Serviciile Vodafone iti vor fi restrictionate daca nu achiti datoria", si nu vreau sa imi reincarc pana nu gasesc o solautie pentru a dezactiva acest mare si util "serviciu " al lor.