| Marcu_Seby_1999 a întrebat:

Salut, TPU!

Acum o luna si ceva mi-am achizitionat un LG L70 (D320n - nou) si sunt foarte multumit de el.
Azi-dimineata ma uitam pe internet la tutoriale in care este explicat cum sa faci ROOT unui astfel de telefon.

Prin acele tutoriale era si 'Intrati in Optiuni Dezvoltator (daca il aveti vizibil, daca nu, il faceti vizibil in urmatorul fel: * Tutorial *) si activati modul 'Depanare USB'.

Am facut si eu asta sa vad ce se schimba pentru inceput daca acel mod este activ iar eu conectez telefonul la PC.
Ma gandeam ca poate se vad ce stiu eu ce fisiere ascunse thinking

Eh, si dupa ce am activat acel mod si am conectat telefonul la PC, nu s-a intamplat nimic... El a inceput sa se incarce exact ca atunci cand il bag in priza...

Imi poate explica si mie cineva cum pot repara aceasta problema, va rog?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SeraQue_QeuSra_1979 a răspuns:

Dezactivezi modul de depanare şi merge, l-a mine la Hiro aşa se face.

2 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Ca sa il rutezi poti folosi aplicatia Framaroot, ai aici tutorial http://forum.xda-developers.com/......t-t2130276 este doar o aplicatie care se instaleaza normal, foarte usor de folosit

| Marcu_Seby_1999 explică:

Ah, s-a rezolvat cu un Restart problema...
Just a small bug.

Si, as mai avea o intrebare, ca sa nu mai creez un alt 'topic':
Daca imi voi face ROOT la telefon, pe langa faptul ca voi putea dezinstala aplicatiile preinstalate de care nu am nevoie (pentru a crea spatiu in telefon), voi putea instala noi aplicatii (cu tot cu fisierele com.nume.fisier din Android/data sau Android/obb) direct pe external_SD?

Intreb asta ca, altfel... Eu unul nu prea am niciun motiv sa imi fac ROOT si sa risc sa se strice ceva...

Si, aplicatia de care vorbeste dennix... Imi poate strica in vreun fel softul daca instalarea esueaza (sau si daca nu esueaza)?