| Aztecul a întrebat:

Acum o saptamana am achizitionat de pe internet un Nokia 3310 (modelul vechi). Cand il pun la incarcat, merge doar 2 minute si pe urma se intrerupe ca si cum ai scoate incarcatorul din el.
Care sa fie problema? Am incercat si cu alt incarcator si cu o noua baterie si are aceeasi problema.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sistemul de oprerare si bateria sunt strans legate intre ele; inclusiv hardware-ul. Toate sunt intr-o stare grava de uzura. Ca sa tii in viata un astfel de telefon trebuie sa il tii permanent conectat la curent. La fel ca un muribund tinut in viata doar de aparate.
Nu recomand achizitionarea unui telefon mai vechi de 1 an.

| alexalx1234 a răspuns:

Tine-l mai mult la incarcat, poate ai noroc si isi revine. Am avut si eu telefonul ala si am patit la fel, dar din pacate a ajuns sa nu mai porneasca deloc, fara sa ii fi facut ceva.