| anonim_4396 a întrebat:

ajutati-ma va rog am un telefon samnsug j5 model SM-J510FN/DS si am dat Reset asa am dat reset dupa zice sa bag parola de la wi-fi am bagat am dat next problema mea este aici imi zice sa bag un cont de google acum nu stiu daca sa bag contul meu de google ori pe cel care la avut vechi eu telefonul l-am cumparat dupa olx vreau sa stiu daca imi trebuie neaparat contul care la avut pe telefon inainte sa dau reset

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de telefon, la modelele mai noi iti cere vechiul cont google cu care a fost sincronizat telefonul

| DumitruDaniel a răspuns:

Salutare
Trebuie sa te duci la un service gsm cu el, pentru ca telefonul este blocat din google si singur nu il poti face, am avut aceeasi problema! Este securizat cu un cont!

| Dracula89 a răspuns:

Baga contul tau. Iti trebuie neaparat sa bagi contul de google deoareca o sa til ceara la unele app, jocuri si asa mai departe.