| VladGH a întrebat:

AJUTOR ce sa fac? m-am conectat prin iTunes la iphone si am facut un update la soft, credeam ca dupa update va fi ca la inceputul procedurii dar acum imi da numai sa pot suna la numerele de emergenta si este numai desenul iTunes si cablul USB si gata cind pun cartela oricum imi da sa sun numai la num, erele de emergenta.

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Nu ai pentru ce, ele sunt decodate printr-un pack in cazul in care iphonul e NEVERlock atunci nu se codeaza, dar asta nu in cazul tau.Te poti duce cu el la service sa iti faca un neverlock ca nu costa prea mult.
Pai dau voie sa faci update ca se gandesc ca ceva nu iti merge calumea la soft si din cauza asta! apare o versiune noua.
Iphonurile sunt in general ca Sony foarte multe modele se codeaza dupa resoftare.

7 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

L-ai codat vlad.acum fuguta cu el la service sa til decodeze.Tea mancat undeva!

| VladGH explică (pentru Kylexy):

DAR UNA NU INTELEG cum dau voie sa fac update si dupa aceeia e codat, bine spus ma mincat undeva? multumesc

| valentino52 a răspuns (pentru valentino52):

De decodat nu il mai poate decoda ca daca a dat prin iTunes i-a facut update si la baseband... trebuie sa il faca neverlocked si nu stiu de ce zici ca nu costa prea mult... 5, 6 milioane poate fi si 10 milioane depinde de retea. Poate fi si 100 lei sau putin daca contractul a expirat depinde de retea.

| Kylexy a răspuns (pentru valentino52):

10 mil o decodare la un iphone? mai mult de 2 milioane nu iti ia.
Ii instaleaza un soft mai vechi si til decodeaza!

| valentino52 a răspuns (pentru Kylexy):

Nu poti reveni la un soft mai vechi daca nu ai SHSH-urile salvate de dinainte sa faci update-ul! Si 10 milioane e un caz extrem, spre exemplu atat costa sa decodezi un iphone pe America Blacklisted sau care era inca in contract. La Orange Romania costa 600 lei, la Vodafone daca e inca in contract 80 de euro, elvetia, Spania, franta in jur de 300, 400 lei depinde de retea.

| Kylexy a răspuns (pentru valentino52):

Sunt cam ciudate uneori iphonurile si din cauza asta am renuntat la ele.

| valentino52 a răspuns (pentru VladGH):

Nu ai pentru ce, ele sunt decodate printr-un pack in cazul in care iphonul e NEVERlock atunci nu se codeaza, dar asta nu in cazul tau.Te poti duce cu el la service sa iti faca un neverlock ca nu costa prea mult.
Pai dau voie sa faci update ca se gandesc ca ceva nu iti merge calumea la soft si din cauza asta! apare o versiune noua.
Iphonurile sunt in general ca Sony foarte multe modele se codeaza dupa resoftare.

| biiannncaa a răspuns:

L-ai codat sau ceva de genul... Mi s-a intamplat si mie. Du-l la service.