| Ghinea_Alin_1998 a întrebat:

Am abonamentul inchis la COSMOTE de 2 saptamani, atunci aveam de plata 300ron,iar acu 811, 32 ron, de ce?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Conform contractului, pentru fiecare zi de intarziere a platii, se adauga o penalizare de X% (scrie in contract cat inseamna acest X). Prin urmare, valoarea acestui X creste de la o zi la alta, daca nu platesti, asa ca iti recomand sa imprumuti bani si sa platesti abonamentul, pentru ca foarte curand vei trece de 1.000 de lei, in cateva zile.
Inca un sfat: niciodata sa nu-ti faci abonament la nimic,(poate doar la teatru) si nu lua credit din banca.

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Nu are nici o legatura ce zice cel mai devreme pentru ca asa este la caldurawinking si penalizarile nu au cum sa depaseasca 100% valoarea initiala ca se prescriu. Abonamentul a fost trecut spre starea de suspendare spre inchidere si s-au adaugat astfel cei 300 ron + lunile ramase din abonament * valoarea fara tva a abonamentului, ceea ce da suma ta.
Platesti banii si abonamentul se inchide si by by si numar.
Intreaba la ei de ce ca sa-ti explice.