| SasaSasa2000 a întrebat:

am actualizat softwerul la Samsung, dar nu imi place infatișarea,(j4)intrebarea e cum dau inapoi la versiunea anterioara?

Răspuns Câştigător
| HerOdotA a răspuns:

Salut, ai putea sa faci reset la datele de fabrica, astfel vei avea un sistem de operare mai vechi. Dupa poti sa faci update-uri pana la sistemul dorit. Un minus ar fi ca dupa va trebui sa reinstalezi toate aplicatiile.
2. Poti sa instalezi un launcher din playmarket care schimba designe-ul si/sau tema telefonului. In playmarket sunt o multime de launchere.
3. Poti incerca din setari sa selectezi o noua tema la telefon(candva era posibil de schimbat acum insa nu sunt sigur).
Succes! happy

3 răspunsuri:
| Legendarydk a răspuns:

Ignora raspunsurile lui herodota, daca ai facut actualizare la Android 9, si vrei sa te intorci la Android 8.0, ai nevoie de un pc, si de un program, nu recomand sa incerci asta daca nu ai mai facut-o, deoarece iti poti strica telefonul, mai bine te obisnuiesti cu interfata asta, sau duci telefonul la un service gsm din orasul tau, si ii spui sa ti l resofteze cu Android 8.0

| SasaSasa2000 explică (pentru Legendarydk):

Salut Legendarydk, am uitat sa specific ca nu la versiunea de Android ma refer. ci la softwer-ul Samsung. nusti sigur daca se cheama asa.

| Legendarydk a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Te referi la interfata, care era touchwiz, si acum e one UI