| Zuzumilk26 a întrebat:

Am auzit ca daca încarci telefonul pana la 80% creste durata de viata a bateriei pana la 200 de ori. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| edit28 a răspuns:

E bine sa ti bateria intre 20% si 80%, dar asta nu creste durata de viata pana la 200 de ori laughing maxim de 2 ori mai mult.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie gandit in felul acesta: creste durata de viata a bateriei daca nu lasi telefonul sa se descarce prea mult.
Este ca si un om: daca il muncesti pana la epuizare si la urma ii dai mancare, odihna si toate cele, iar ritmul se repeta, nu va duce prea multi ani in felul acesta.
Dar daca il muncesti regulat, intr-un ritm lejer, il hranesti si ii oferi odihna la timp si in mod suficient, atunci va trai pana la adanci batraneti.

| RedNightmare a răspuns:

N-are cum sa fie adevarat