| Maxxxi a întrebat:

am avut telefonul Htc U11 pentru 2 ani si am cumparat un telefon nou(Xiaomi mi mix 2s). Telefonul nou are specificatii mai bune pentru gaming decat cel vechi (HTC) si totusi zicem ca daca intr-o aplicatie pe HTC am constant 60fps pe mi mix 2s tot se invarte in intervalul 48-55.

Aici sunt specificatiile:

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9067&idPhon e2=8630

Nu ar fi normal ca telefonul nou sa mearga mai bine in jocuri? De ce credeti ca pe cel vechi merg mai bine si ce as putea face?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai pus pe ăl nou, Android 10, MIUI 11?

| Maxxxi explică (pentru sierra1):

Android 10 si am lasat MIUI 10 deoarece am auzit ca MIUI 11 scade viata baterie mult.

| sierra1 a răspuns (pentru Maxxxi):

Ok, ai explicație

| Maxxxi explică (pentru sierra1):

Crezi ca din cauza ca nu am ultima versiune de MIUI merge mai greu?

| sierra1 a răspuns (pentru Maxxxi):

Versiunea asta consumă mai multe resurse

| anonimg a răspuns:

Toate au avantaje și dezavantaje. Important este ca la cumpărarea unui telefon să te gândești mai înainte la ce îl vei folosi mai mult.
Pentru jocuri trebuie un procesor mai bun.