| Cristiano18 a întrebat:

Am bagat cartela intr-un telefon sa vad daca merge telefonul... iar cand l-am bagat in telefonul meu am bagat pinul..si nu mai am semnal..si nici in ala nu mergea...?
P.s. cosmote cartela!

Răspuns Câştigător
| vladelvis a răspuns:

Sall,dai la setări automat la rețea sa își aleagă operatorul automat.

| Cristiano18 explică (pentru vladelvis):

Pai unde mai exact? dar nu inteleg ca telefonul citeste cartela altfel nu cred ca mai cerea codul pin... nu stiu ce sa-i mai fac si am mai avut o problema la fel cand mi sa magnetizat si abia am schimbat-o acum 3 luni.

| Cristiano18 explică (pentru vladelvis):

Mersi. l-am facut am formatat telefonul si acum merge mersi ai funda!

| vladelvis a răspuns (pentru Cristiano18):

E bine ca am fost de ajutor