| basty4 a întrebat:

am cumparat de curand un telefon Allview a4all si ma tine bateria foarte putin in jur de 2 zile. vreun sfat?

4 răspunsuri:
| Marus91 a răspuns:

Cel mai probabil va trebui sa cumperi o baterie noua.Bafta!

| Georgian_Georgian_1996 a răspuns:

Pune bateria in frigider timp de 30 de min si o sa te tina mai mult

| RalucaPisicuta a răspuns:

Nu am nici un sfat. Dar iti pot explica cum sta treaba cu telefonul asta:
Sistemul de operare (Androidul) consuma foarte mult, acuma depinde daca mai ai si netul deschis, GPS-ul sau alte chestii dintr-astea bateria moare si mai repede.
Nu ai ce sa faci. Asa se intampla din cauza sistemului de operare. Eu spre exemplu am un Alcatel one touch 918 si bateria ma tine maxim 2 zile, iar pe tata (care are Samsung Galaxy S2) bateria il tine maxim o zi.
Depinde ce versiune de Android ai!
FUNDITA?