| AxlRose a întrebat:

Am cumparat un iPhone 4s de la un tip care il avea din strainatate si i-am dat reset.L-am dus la deblocat,i-am facut setarile pentru net, dar mai are o problema cu care nimeni nu m-a putut ajuta.Imi da eroare cand trimit mesaje,iar nici de la service,nici cei de la Orange nu m-au putut ajuta.Ce ar trebui sa fac? SI mai am o intrebare tot la telefon, daca am activat optiunea de Orange young cu 5 euro care are facebook nelimitat, de ce imi consuma din net cand intru? Cei de la Orange sunt atat de inapti incat nu au putut sa-mi raspunda la asta deci va rog sa ma ajutati! Ofer funda!

5 răspunsuri:
| Ca_Altii_Mai_1979 a răspuns:

Incearca sa ii pui ios 7 iPhonului(https://www.youtube.com/watch?v=VBXX5QrguVk), dar daca o faci e pe riscul tau! eu am facut-o pe 4s e destul de simplu! daca nu sti ceva, ma intrebi!

| AxlRose explică (pentru Ca_Altii_Mai_1979):

M-am gandit la asta, dar oare nu va trebui apoi sa il duc iar la deblocat? Imi e teama de asta ca nu vreau sa platesc iar 150 lei pe nimic

| Ca_Altii_Mai_1979 a răspuns (pentru AxlRose):

Incearca asta si fa-i jaiblbreak pentru al debloca!

| RObotzi a răspuns:

N-ai avut suficient credit pentru a trimite un mesaj. Iar Facebook-ul are prea multa memorie pentru un iPhone 4s.

| AxlRose explică (pentru RObotzi):

Am optiune cu mesaje nelimitatestraight face, iar in legatura cu facebook-ul, nu stiu de ce este conceputa astfel optiunea