| romario97 a întrebat:

am foarte mare nevoie de ajutor. Am o cartela de telekom si vreau ca orice apel pe care il primesc pe ea sa fie redirectionat catre un alt numar de abonament dar pur si simplu nu merge, cand primesc un apel zice ca este inchis telefonul. Mentionez ca pe cartela de telekom nu am credit de vreo luna de zile, oare asta sa fie problema?
Va rog doar cine se pricepe. FUnda

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Activare/Dezactivare

Când nu poţi răspunde:

activare: formează **61* numărul de telefon # şi apasă tasta de apelare
dezactivare: formează ## 61# şi apasă tasta de apelare

Verificare status:

formează *# 61# şi apasă tasta de apelare

Când telefonul tău sună ocupat:

activare: formează **67* numărul de telefon şi apasă tasta de apelare
dezactivare: formează ## 67# şi apasă tasta de apelare

Verificare status:

formează *# 67# şi apasă tasta de apelare

Când telefonul tău este închis sau nu te afli în aria de acoperire:

activare: formează **62* numărul de telefon # şi apasă tasta de apelare
dezactivare: formează ## 62# şi apasă tasta de apelare

Verificare status:

formează *# 62# şi apasă tasta de apelare

Necondiţionat, pentru toate apelurile primite:

activare: formează **21* numărul de telefon # şi apasă tasta de apelare
dezactivare: formează ## 21# şi apasă tasta de apelare

Verificare status:

formează *# 21# şi apasă tasta de apelare

Pentru a redirecţiona toate apelurile primite către Mesageria Vocală, urmează instrucţiunile prezentate în secţiunea Mesageria Vocală.