| Cumintzel a întrebat:

am incercat sa fa upodate la amdroid v 2.3.6 la un Samsung galaxy s advance, am gasit pe un site intsurctiuni si am incercat sa fac update si nu imi merge. cum sa fac sa pot face update? va rog sa ma ajutati. dau funda.

6 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna,

Daca ai garantie si factura, du-te la Samsung RO ( sediul de la Apaca) si ti-l fac baietii, gratis, update-ul la 4.1.2.

Daca nu, impreuna cu un cablu usb il conectezi la Samsung Kies, iar el de acolo te va indruma, pentru ca-si verifica singur daca exista caz de updatare.

| Cumintzel explică (pentru AllinaDaniella):

Am garantie inca, am incercat cu odin, dar nu stiu cum sa fac update si am mai incercat si cu kies air, dar nu imi spune ca pot sa actualizez.

| AllinaDaniella a răspuns (pentru Cumintzel):

Daca folosesti Odin, iti pierzi garantia.

| GrigoRee94 a răspuns:

Tin sa te sfatuiesc sa te documentezi mai bine inainte de a te juca cu ODIN :) (parerea mea). Trebuie sa mearga :), http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9070&pcode=CNX#firmware -> asta e un soft 4.1.2 pentru Vodafone, nu ai cum sa iti pierzi garantia pentru ca e conceput si pentru kies :) dar ai grija ce si cum pui in odin, in caz ca ai nelamuriri contacteaza-ma si te pot ajuta :)

| Cumintzel explică (pentru GrigoRee94):

Bine.multumesc. Maine poate o sa incerc sa fac update si daca am vreo nelamurire te anunt.happy

| Cumintzel explică (pentru GrigoRee94):

Trebuie sa imi fac cont pentru a descarca si nu imi merge.sad