| alexmarius92u492 a întrebat:

Salut, TPU am instalat un, android 4.2.2 miui, si bateria telefonului se consuma degeaba adica, nu, umblu pe el nici nu ma ating de el si, se consuma sad stiti vreo aplicatie sau ceva :# Mentionez ca am un Alcatel one touch pop c7. Funda

Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai orice telefon are modul Save Batery e foarte util si eu folosesc

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu mai ai ce sa ii faci, nici daca ii schimbi bateria, pentru ca odata ce l-ai Root-at si i-ai instalat alt android, fata de cel official, este ca si cum ai face OverClock la piesele unui calculator, iar daca ii faci OverClock toate piesele din el functioneaza la maxim, si Ram-ul si Procesorul si Gpu-ul, toate functioneaza la maxim, chiar daca intri tu pe internet doua minute sau faci o poza-doua. Nu ai cum sa ii mai salvezi bateria, poti sa pui tu o mie de aplicatii care salveaza bateria si tot nu o sa functioneze.