| heddy10 a întrebat:

Am intrat in concursul celor de la Vodafone, din aplicatia MyVodafone, cu acele mysterybox-uri cu cartonase. Premiile sunt atragatoare iar lumea spune ca concursul e pe bune (scuzati cacofonia).
Am o intrebare, poate stupida, dar nu tin minte sa fi citit in regulament ceva legat de asta. Stiu ca la concursurile organizate in trecut, au fost castigatori respinsi pe motiv ca ar fi jucat de pe mai multe numere.
Titularul de cont la mine e mama, adica pe contul ei sunt doua numere. Al meu si al ei. Eu am jucat doar de pe numarul meu, mama neavand nici macar aplicatia instalata in telefon. Deci intrebarea este: Exista vreun risc ca in cazul in care completez vreo colectie si castig ceva, sa fiu respins pentru ca nu sunt eu titularul de cont sau pentru ca exista doua numere pe contractul mamei chiar daca numai eu am jucat? Eu tind sa cred ca nu are importanta din moment ce doar de pe numarul meu am jucat si nu am adunat cartonase de pe alte numere ca sa mi le trimit mie sau alta tiganie de felul asta (in afara de cele trimise de prietenii cu care am facut grup in aplicatie).

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai linistit ca nu cîstigi, in Romania totul e fals, cîstigă cei din firma Vodafone si te resping pe motive banale, cîti nu joaca la loto dar cîti au cîstigat? Totul e minciună sa păcăleasca oamenii sa joace sa le bage lor banii in buzunare, lor adica companiilor care lanseaza idioțeniile astea de jocuri si reclame la Vodafone, prostii.

| heddy10 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu te contrazic, dar pana acum s-au dat cateva din premiile puse in joc. Si oricum, nu am pus intrebarea pentru ca sunt super entuziasmat sau pentru ca nu mai dorm noaptea din cauza tombolei, ci doar asa, ca sa fiu informat in prealabil pentru ca nu se stie niciodata laughing
Mersi de raspuns! happy

| Lucian2473 a răspuns:

Buna! Da, exista riscul. De obicei numarul principal este valid. Adica numarul cu care a fost facut contul Vodafone.
Poti intra in cont si daca exista optiune de chat, ii intrebi. Sau le dai un email sa te poti informa.

| adelin0577 a răspuns:

Salut. Nu, nu exista niciun risc de a fi descalificat din concurs. Daca citesti cu atentie in regulament vei gasi unde spune ca se poate juca de pe orice cartela, abonament, sau chiar din alta retea. Am avut si eu nelămurirea asta si am apelat la relații cu clienții.