| AxlRose a întrebat:

Am iPhone 4s deblocat cu gevey si imi da eroare la trimiterea mesajelor.E de la cartela? Cum pot rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Problema este de la gevey sim. Stii in ce retea este blocat telefonul?
Ce versiune de soft ai? Ai jailbreak?
Daca este codat intr-o retea CDMA gen Verizon USA, mesajele nu se pot trimite.
Trebuie reprogramat Gevey SIM sau modificat ceva in sistemul de operare al telefonului.

Contacteaza un service iPhone Apple pentru detalii:

http://www.servicegsm.info/service-reparatii-iphone/

http://www.service-iphone.info/service-iphone/

| AxlRose explică (pentru MobitelServiceGSM):

Imi poti lasa un id de mess pentru a vorbi de unele detalii? sau un numar de telefon ar fi ok.Multumesc(scuze de intarziere)

4 răspunsuri:
| anastasia907 a răspuns:

Nu are legatura cu gevey-ul ca si eu am la fel happy

| AxlRose explică (pentru anastasia907):

Nu stii cum pot rezolva problema? Am fost la un service si o zis ca trebuie sa refaca tot, echivalentul reinstalatului de windows la pc.Nu stiu daca e o idee bunastraight face

| anastasia907 a răspuns:

Http://www.jocser.ro/home/de-ce-nu-mai-pot-trimite-mesaje-de-pe-iphone/ incearca asta nu stiu ce sa zic si eu am patit asta, dar si-a revenit singur