| CatalinTheCashBoss a întrebat:

Am luat acum o cartelă Vodafone Prepay și vreau să știu dacă o pot folosi pe perioadă nelimitată. Dacă pot face ceva vă rog spuneți toate posibilițătile.Dau funda!

Răspuns Câştigător
| TsukushiMakino a răspuns:

Pai o ai toata viata. Si iesi mai ieftin la cheltuiala lunar fata de abonament, dupa parerea mea. Daca ai nevoie de GB pentru net, alege-ti oferta de 5 sau 6 euro lunar~28-35 lei, du-te la un operator Vodafone sa ti-o activeze daca nu te descurci si intreaba-l si de bonusuri de GB, gen eu am in fiecare luna 100. 000GB, niciodata nu raman fara net. Ca sfat, iti recomand sa iti instalezi aplicatia lor pentru ca iti poti incarca tu direct din aplicatie cartela si ai o gramada de bonusuri si avantaje. Spor happy

| CatalinTheCashBoss explică (pentru TsukushiMakino):

Dar la mine in manual scrie că dacă nu primesc/inițiez un apel taxabil in 3 luni si ca nu e credit pe cartelă o suspendeaza/inceteaza sa pot folosi Vodafone Prepay.Chiar trebuie sa fac asa ceva? Tu ai facut asa ceva?

| TsukushiMakino a răspuns (pentru CatalinTheCashBoss):

Pai la inceput cand o cumperi, trebuie sa o activezi, gen sa-ti activezi numarul de telefon. Asta se poate face doar daca efectuezi o incarcare cu minimum 4€ credit. Dupa, nu ar mai trebui sa fie probleme, dar nu ai ce face cu ea daca nu o incarci, primesti doar apeluri, atat. Am o cartela, n-am reincarcat-o ani buni si inca e functionala. Eu cumpar oferta 6 in fiecare luna, deoarece imi trebuie net, sa trimit sms-uri, apeluri etc

3 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Orice cartela prepay poate fi folosită fără limită cu excepția ca aceasta să mai fie încărcată cu credit din când în când.