Întrebare recomandată | Music4adeline a întrebat:

Am mama si tata pleaca in Spania saptamana viitoare. Mi-a zis sa ii dau o cartela care sa fie buna in Spania, adica sa ne poata suna pe noi cei din Romania si pe cei din Spania. Daca le-as da o cartela cosmote ar merge in Spania? ar putea suna din Romania pe numar de Spania, din Spania in Romania sau din Spania pe numar de Spania? Ce optiune trebuie?
VA ROG SPUNETI-MI!
Funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Orice cartela cu roaming activat e buna! Am impresia ca la cosmote iti cere o garantie de 100 euro pentru a activa roamingul! La Vodafone si Orange nu iti cere. Repet iti trebuie doar sa aiba roamingul activat si atat! Cel mai bine este sa cumpere din Spania o cartela de telefon pentru tarife mai mici.

5 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Digimobil de la rds mi se pare ca vorbesti la tarif locar din Spania Romania si Italia

| EMike a răspuns:

Vodafone, cu Vodafone poti vorbi atat in Italia cat si Romania. Cum a spus si neluL, orice retea are service de roming.

| piciu25 a răspuns:

Sa isi cumpere o cartela de acolo, si sa isi activeze o optiune pentru a vorbi in romania..simplu

| Music4adeline explică (pentru piciu25):

Faza e ca ei nu stiu sa umble sa activeze roamingul...as putea activa eu cu o zi inainte? merge asa?

| TeoDory a răspuns:

Cartela cosmote cred care vorbesti din strainatate aici.