| MFabian20 a întrebat:

Am nevoie de recomandări de folii pentru Note 9, gen să fie favorizat ecranul edge, să nu se dezlipească repede și să fie rezistentă la șocuri! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Folie sau sticla "panzerglass"?
Pentru telefonul meu vechi de 1, 5 ani nu mai găsesc nicăieri folii, doar sticla.

Din experienta (fratele meu deține un model Edge): la șocuri folia nu e rezistenta, scutul de sticla (al ecranului) s-a crăpat după o căzătură din buzunar.
Sticla e mai buna, însă în cazul lui, s-a dezlipit repede, iar telefonul reacționa mai greu la apăsări.

O carcasa tip plic, eventual de la otterbox din gama military, protejează foarte bine, atât timp cât magnetul închide (la fratele meu s-a deschis datorita socului ).
Nu poți folosi in același timp o carcasa tip plic și o sticla ce acoperă marginile rotunjite.

| MFabian20 explică (pentru NLS):

Am ales o folie de sticla si o carcasa originala Samsung!

2 răspunsuri:
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.Intra pe site-uri dedicate doar pentru accesorii si piese de telefoane mobile gen : www.GsmUniversal.ro sau www.GsmBoutique.ro