| P1dgey a întrebat:

am o big problena
Sunt pe telekom si mi am incarcat 10 euro. Cu 5 euro mi am activat o o optiune si mi au ramas 5 pentru roaming deoarece astazi am plecat in Italia. Marea problema este ca, auci in Italia am semnal, mi am activat roaming din setari, dar nu pot suna, nu pot fi sunat si netul la cartela nu merge. Practic am semnal dar degeaba, nu pot face nimic.
Care sa fie problema?
Va rog un raspuns deoarece plec maine in tara si am nevoie de internet pentru GPS
Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Relații cu clienții: 1234 apoi 1010. Ei iti vor activa roaming-ul.

| P1dgey explică (pentru anonimg):

Nu merge cu 1010. Tot ce pot face este 11, numar de telefon, 2 si ma baga pe fir cu un operator ( insa liniile sunt mereu ocupate)

| anonimg a răspuns (pentru P1dgey):

Eu asa am folosit mereu, si mi-a mers de fiecare data: dupa ce formez 1234, astept sa raspunda robotul si dupa ce apas 1 pentru limba romana, selectez mai departe cifrele 010 cam la o secunda una dupa alta.

| Intruder19 a răspuns:

S-a scos roamingul din U.E, practic ar trebui sa mearga fara roaming activat.

| P1dgey explică (pentru Intruder19):

Asta stiam si eu...