| designerandrei a întrebat:

Am o intrebare am un P9 lite si se încarcă destul de greu ca încărcătorul e de 1Amper. Are ceva daca folosesc un încărcător cu mai multi Amperi?

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Nu e absolut nicio problema! Eu am incarcatorul de masina cu doua iesiri. Una de 1A si cealalta de 2, 1A.
Cu cat e amperajul mai mare, cu atat incarcarea e mai rapida. Insa, verifica si specficatiile de pe incarcatorul original. Asa poti compara si iti faci o idee cam cat trebuie sa aiba.

O zi buna!

3 răspunsuri:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Daca puneai pe un telefon mai vechi de 3 ani incarcator de 2 A riscai sa prajesti mufa de incarcare. Telefoanele noi suporta fara problema 2A sau 2.1

| MadHOuse a răspuns:

Iti cumperi un incarcator de 2A si se va incarca mult mai repede sau de tip c.

| Bia098 a răspuns:

Nu se va întâmpla absolut nimic. Telefonul se va încărca mult mai rapid. Îţi recomand un încărcător de 2A sau 2.1A.