| Xenoverse a întrebat:

Am o intrebare, am un telefon Samsung Galaxy A5 2017 si e setat pe incarcare rapida si vreau sa caut in setari modul de incarcare normal, aveti vreo idee, astept raspunsuri.

4 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Foloseste un incarcator de 5V cu 1A.

| bystefu a răspuns:

Nu cred ca se poate, a5 2017 am si eu, si mi se pare ca ia modul de incarcare automat daca incarcatorul este Fast Charging. De ce ai vrea sa dezactivezi? eu iubesc acest lucru, de la 0 la 100% mi-l duce in maxim o ora si 15 minute.Trebuie sa ai in vedere ca acest model de acumulator este proiectat pentru incarcare rapida, sa nu-l strici cu alte incarcatoare, il poti decalibra.

| VSC10 a răspuns:

Trebuie sa intri la setari-> intretinere dispozitiv-> baterie-> setari avansate.

| AllexKappa a răspuns:

Ai mare grija la cablu. S-ar putea sa fie `damaged`