| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. Ce combinatii de telefoane sa imi iau?:Samsung galaxy s9 plus cu încă un s9 plus sau S9 plus cu iphone 8 plus sau S9 plus cu iphone X sau S9 plus cu oneplus 6 sau Note 9 cu iphone 7 plus?
Va rog răspundeți cu seriozitate!
Cel mai bun raspuns primește Funda!

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Eu zic sa te lasi de meserie daca vrei sa te apuci de filmat cu telefonul.
Iti iei un telefon ca sa il folosesti pentru functia de telefon si iti iei o camera de filmat foarte buna in banii aia si o sa iasa treaba brici.
Niciun vlog filmat cu telefonul nu se va compara cu o camera de filmat profesionala. Nu stiu cine ti-a bagat tie prostia asta in cap.
Poti sa iti iei note 9 (sa faci precomanda) si sa alegi varianta de 512 gb cu 8 gb de ram (crede-ma, ai practic un calculator in el) si de restul banilor iti iei o camera profesionala de filmat cu trepied si tot ce iti trebuie.
Sa stai cu 2 telefoane pentru asa ceva e mai mult decat absurd, e cocalaresc + asta inseamna ca ai prea multi bani si nu ai pe ce sa ii arunci.
In fine e treaba ta, eu iti dau un sfat.

| anonim_4396 explică (pentru Evolution):

Ms.m-am gândit să îmi iau o camera.o zi buna

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Pixel 3XL

| Doja a răspuns:

Depinde la ce iti trebuie 2 telefoane. Ai putea f bine sa iti iei unul cu dual sim ca sa nu te cari cu 2 palete de ping-pong dupa tine.

| anonim_4396 explică (pentru Doja):

Imi trebuie, 2 can cu 1 filmez pentru YouTube, si cu celalalt citesc comentariile, etc.

| Doja a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ia-ti un jaf pentru ala cu care citesti comentariile. nu iti trebuie 2 telefoane de 40 milioane pentru asa ceva. Si la banii aia mai bine iti iei un DSLR+obiective, iesi mai ieftin, ai calitate mai buna a imaginii si poti face mai multe chestii cu el.

| anonim_4396 explică (pentru Doja):

Nu imi trebuie camera DSLR.Filmez cu telefonul.dar eu am pus o intrebare.care 2 telefoane sa mi le iau.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care este canalul tau?

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan70001):

Am 2 canale. unul cu 111 abonati si unul cu 190.Andreas veres si vloguri interesante

| Ilie_George_1988_BpJm a răspuns:

Doua s9 plus, se misca amandoua foarte bine, aproape instant la sincronizare si le poti sincroniza si la alte aplicatii - tv, jocuri, etc.