Întrebare recomandată | ȚigariExpirate a întrebat:

Am o intrebare legata de vorbitul in conferinta pe telefon.
Am abonament la Digi de cel putin 6 luni si am observat ca nu pot face conferinta pentru a vorbi 3 persoane in același timp, am fost la digi si mi-au spus ca problema nu este din cauza abonamentului si ca ar trebui sa setez eu din telefon.
Sun prima persoana si las in asteptare, dupa ce sun a doua persoana dau combina apelurile si intra robotul care spune ca numarul format este incorect.
Stie cineva cum se poate seta din telefon optiunea?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Eu nu cred ca pe DIGI merge optiunea. Tu poti fi sunat pe Digi daca vorbesti deja pe acel numar? Nu da ton de ocupat acelei persoane? Digi nu cred ca stie de "call waiting activ". La Vodafone in timp ce vb cu cineva, pot fi sunat de alta persoana pe alt numar, pot sa-l pun in asteptare si sa vb cu celalalt, la Digi pur is simplu da ton de ocupat.
Eu am dual SIM, cu o cartela de Digi si una de VDF, ambele abonamente.