| whatisthis19 a întrebat:

Am o întrebare pot să fac whatsapp pe un număr de tel fix?

13 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu. Pentru că aplicația trebuie să trimită un SMS pentru confirmarea numărului de telefon. Aș vrea să văd și eu telefonul fix care primește mesaje text...

| whatisthis19 explică (pentru mihai69):

Pai intreb pentru ca am vazut un numar de tel fix care avea whatsapp serios nu glumesc

| danbnz a răspuns (pentru whatisthis19):

Pe scurt: e o facilitate din "WhatsApp Business" sa poti primi apeluri din wapp pe fix, si sa inregistrezi numarul de fix in agenda ca fiind contact de wapp.
De aia apare numarul ala de fix ca avand wapp.
Citeste articolul asta:
https://www.indiatoday.in/......2019-05-20

| danbnz a răspuns:

Nu.
Wapp e o aplicatie pentru device-urile cu sistem de operare Android sau ios plus o conexiune la internet.
Telefonul fix nu are asa ceva.

| JicaContra a răspuns:

NU pentru ca wapp are nevoie de aplicatia de mobil sa fie connectata continuu la internet, iar pe fix nu ai cum sa faci asta

daaaaar, daca esti Chuck Norris, atunci sigur merge big grin
el a prins toti pokemonii cu telefonul fix big grinbig grinbig grinbig grin

| Iote a răspuns:

Ioi, ce va place sa va certati mai ales cand niciunul nu stie raspunsul corect.
Nici eu nu stiu, dar presupun ca s-ar putea pe telefonul considerat fix de la DIGI, pentru ca de fapt este un telefon mobil. Pe altfel de telefon fix nu se poate.

| kevin9 a răspuns:

Incearca

| RavenNymph a răspuns:

Salut! Da, poți folosi atât un numar de telefon mobil, cât și unul de telefon fix.

| danbnz a răspuns (pentru RavenNymph):

Ar fi frumos sa si explici cum foloseste numar de fix pe whatsapp.

| RavenNymph a răspuns (pentru danbnz):

Simplu. Primesti un apel, la fel cum poti primi si pe un telefon mobil. Informeaza-te de pe site-ul oficial WhatsApp înainte sa faci afirmatii.

| danbnz a răspuns (pentru RavenNymph):

Nu poti sa folosesti aplicatia wapp din telefonul fix.
Asta e afirmatia mea.
Fii mai atenta inainte sa dai replici.

| RavenNymph a răspuns (pentru danbnz):

"Ar fi frumos sa si explici cum folosește numar de fix pe WhatsApp."
Eu la asta ți-am răspuns. Iar întrebarea este legată de numarul de telefon fix, nu de aplicație în sine. Citește mai bine întrebarea înainte să dai răspunsuri.

| danbnz a răspuns (pentru RavenNymph):

Hai ca derapezi...
Ce spun eu si ce intelegi tu!