| Badea_Valentyn_1998 a întrebat:

am o nelamurire, cum as putea transfera numarul de telefon de pe o cartela normala pe una nano eu avand abonament?
Tin sa mentionez ca eu am abonament la digi.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Intrii in lista de contacte, marchezi toate contactele de pe cartela si le copiezi /muti in memoria telefonului.
2. Mergi la o caserie Digi si ceri inlocuirea /taierea cartelei SIM pe format nano.
3. Cartela noua primita o bagi in telefonul vechi si copiezi din memorie toate contactele din memoria telefonului.
4. Decupezi (scoti) partea centrala al cartelei SIM, astfel ca rama exterioara sa ramana intreaga. Il vei putea folosi, la nevoie, ca adaptor pentru telefonul vechi.
5. Partea centrala (mica), adica "nano SIM"-ul o introduci in telefonul nou.
6. Din acest moment, toate numerele de telefon pe care le-ai avotpe telefonul vechi vor fi disponibile si pe cel nou. happy

| Wr3nch a răspuns:

Mergi la digi, vorbesti cu ei si iti schimba cartela sim cu un nano sim.

| Bizon95 a răspuns:

2 solutii
1. mergi la gigi si ceri sa iti schimbe cartela
AI DREPTUL SA O FACI GRATUIT ODATA PE AN
2. mergi la primul boutique GSM si iti taie cartela cu o chestie speciala, costa vreo 10 lei
eu am facut, cu succes, ambele, iar daca ai o cartela care nu se poate desface singura la nano, atunci SIGUR ai abonament de mai mult de cativa ani si deci ai dreptul la schimbare gratuita (de cativa ani, toate cartelele GSM de la toti operatorii vin pre-taiate si se pot rupe exact in formatul care iti trebuie tie)
asa ca da un telefon la *777 de pe abonamentul gigi si intreaba ce si cum si care e cel mai apropiat punct unde poti sa schimbi cartela

| Badea_Valentyn_1998 explică:

Si daca abonamentul nu e pe numele meu