| Anonim2132 a întrebat:

Salut TPU
Am o problema acum 10 minute mi-a cazut telefonul SamsungS5610 si s-a spart geamul de la carcasa, display-ul nu are nimic ...nu stitit cat ar costa o carcasa noua? si daca ma duc la Orange sa imi schimbe ei carcasa sa nu pierd garantia cam cat ar costa?
Dau funda

5 răspunsuri:
| rabbit2014 a răspuns:

Pai daca ai garantie nu cred ca mai platesti nimic

| Nicu47 a răspuns:

Salut,garantia s-a pierdut si in service touch-ul costa 60 lei si manopera 30lei

| Nicu47 a răspuns:

Scuze o carcasa din acea costa 30 de lei

| Anonim2132 explică:

De unde as putea lua?

| Gratioasa a răspuns:

Nu faci nimic cu garantia, ti-o spun din propria experienta, garantia se da doar atunci cand obiectul se defecteaza singur fara o forta fizica. In orice caz nu cred ca te ajunge mai mult de 50 de lei pe o carcasa, poate mai putin. Sper ca te-am ajutat