| NTZU a întrebat:

Am o problema. Acum cateva zile eram afara si un coleg a alunecat pe gheata, a dat peste mine si astfel telefonul Samsung j7 mi-a cazut din buzunarul interior al gecii. Nu s-a spart pentru ca are carcasa, dar dupa ceva timp de la intamplarea a inceput sa nu mai mearga cum trebuie ecranul (culorile au inceput parca sa difuzeze pana s-a facut negru). Garantia mai are valabilitate si in ambele cazuri ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Garantia nu repara in acest caz. si prosti nu sunt. tu poti incerca, nici sa nu te gandesti sa le spui adevarul.
o tii mult si bine ca te-ai trezit intr-o dimineata si ecranul era negru. poate ai noroc si inghit aceasta varianta. insa nu cedezi deloc.
bafta.
display costa 100-120 euro. deci trebuie sa mergi foarte hotarat si cu o fata seroasa.

1 răspuns:
| Sicobean_Diana_1992 a răspuns:

Daca telefonul nu prezinta urme de uzura excesiva, deteriorare si fizic nu are niciun defect, garantia are valabilitate.
Dar, cel mai bine ar fi sa mergi sa intrebi la magaziunul de unde l-ai achizitionat.