| RaduTN a întrebat:

Am o problema, am un telefon Sony XPERIA M2 Aqua 4G si este la abonament, abonamentul este de 13€ / luna si este cu 1GB net, cand activez netul imi arata H+, cum pot sa fac sa activez 4G-ul? Abonamentul este la Vodafone. Si daca o sa folosesc 4G-ul o sa mearga mai bine net-ul dar o sa consume MB mai repede?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"raspuns Orange :

H+ semnifica HSPA+, adica tehnologie superioara 3G-ului, care ofera viteze mai mari de transfer." - SURSA :
http://www.orange.ro/help/care_este_diferenta_dintre_3g_fata_de_h/iq/161925

Probabil că, în acea zonă, NU ai acoperire 4G...
Oricum, ai o viteză superioară 3G-ului :)

Vezi şi linkul :
http://www.arenait.net/2013/02/11/orange-internet-mobil-hsdpa-h-review.html

Toate cele bune.

| RaduTN explică (pentru bursuc001):

Mulțumesc!

| bursuc001 a răspuns (pentru RaduTN):

Cu plăcere happy

O seară/noapte frumoasă.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4G ete o viteza mai mare de tranfer de date. Poti vedea tv on line cu 4G.Cum activezi 4G nu stiu insa, dar traficul va fi rapid consumat deoarece, 1giga cat iti da, este echivalent cu un film.