| mikynelu a întrebat:

..am o problema,cand vreau sa distribui o poza de pe Facebook (direct,fara sa o descarc,dau pe distribuie extern), pe messenger Facebook imi apare "sorry, messenger was unable to proces file" si nici pe WhatsApp nu ma lasa, Ce poate fii? Dau funda

Răspuns Câştigător
| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Deci cand vrei sa distribui o poza pe o conversatie de pe Facebook (sau messengerul chat de la FB cum ii zici tu) trebuie sa te duci la poza pe care vrei sa o distribui si dai la SHARE apoi SEND AS MESSAGE si alegi grupul sau persoana caruia vrei sa ii dai poza!
Mai exista o varianta, te duci la poza, dai SHARE apoi alegi SHARE.....si alegi SHARE IN A PRIVATE MESSAGE!
Sper ca te-am ajutat!

| mikynelu explică (pentru CezaraEM):

Vroiam sa trimit orice poza de pe FB direct pe messenger sau whatsapp, am facut o acum ceva timp dar acu nu mai puteam...mergeam pe poza, in dreapta sus dadeam distribuie extern si de acolo alegeam messenger sau whatsapp, acu merge, am facut update la messenger si whatsapp...mersi oricum pentru timpul acordat

| CezaraEM a răspuns (pentru mikynelu):

Si eu multumesc de funda! kiss Ma bucur ca te-am ajutat!