| LeGamm3r a întrebat:

Am o problema cu cartela Orange:
In aceasta dimineata am observat ca daca incerc sa sun, imi scrie "retea mobila indisponibila". Un prieten mi-a spus ca a expirat cartela, dar nu am fost in perioada de gratie niciodata, ba chiar aveam optiune activa. Dar totusi iau in calcul aceasta varianta deoarece am cartela de aproximativ 4-5 ani...
Cum pot sa imi refac cartela? Deoarece nu e de la telefon, am incercat alta cartela si mergea
Ce ar trebui sa fac pentru a imi pastra numarul, contactele si creditul?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de ce a spus prietenul tău sau poate fi defectă cartela ta...

Cel mai indicat ar fi să mergi la un Orange shop şi spui să-ţi schimbe cartela cu alta ( cu acelaşi număr ).

Agenda şi contactele le poţi salva pe telefon.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Raspunsul lui bursuc001 este corect. Va trebui sa mergi cu acea cartela intr-un magazin Orange. Trebuie sa ai asupra ta si buletinul de identitate.

Cu stima,
Orange Helper

| gmxromania78 a răspuns:

Salut!

Nu cred ca este expirata cartela ta Orange ci are alta defectiune!
Du-te la un expert Orange, adica un Orange Shop si spui ce problema ai si fac ei in asa fel sa ti-o faca.

Succes!