| CristianAlex1892 a întrebat:

Am o problema cu datele mobile pe cartela Vodafone. Am pus cartela in alt telefon si este aceeasi problema. Am fost la Vodafone si cei de acolo nu au stiut ce sa fac. Mi-am schimbat cartela cu una noua si face la fel. Daca aveti idee vreunul dintre voi va rog sa ma ajutati.

https://ibb.co/FbXXCKr

https://ibb.co/Jk4vF6C

Răspuns Câştigător
| NonZarek a răspuns:

Salut CristianAlex, problema ta e clara din imagini, cartela cum ar fi are internet, dar nu are acces la el, ca și cum un router net emite semnale Wi-Fi dar fără internet, asta se mai întâmplă la furnizori, când de ex un magazin avea router și tu dacă nu erai suficient de aproape de el pentru a primi full semnal și sa te bag pe o pagina unde zice dacă ești de acord sa te conectezi la rețeaua lor, nu va merge.

La tine poate fi telefoanele, trebuie sa ii dai acces la cartela din setări de undeva, nu ști exact ca e diferit la toți, sau cel mai probabil e cartela lor problema, e imposibil sa nu știe de ce nu îți merge cartela, du-te cu ea la alt partener Vodafone din oraș și vezi ce zic ei, ca singur nu prea ai cum sa te rezolvi. Poate ți au blocat ție accesul la internet, de ce nu știu, nu ai plătit ori cine știe.

Dacă nu găsești sa rezolvi din telefon, dar pare mai mult a fi problema de la ei, du te și schimba cartela dacă ei tot nu găsesc o varianta, sa îți deie alta cartela noua și diferita, și vezi dacă merge, dacă nu merge treci pe Orange, nu știu altceva ce poți face.

| CristianAlex1892 explică (pentru NonZarek):

Nu este abonament ca sa zica ca nu am platit sau altceva.Este cartela prietenei mele si am bagat sim-ul la mine ca sa vad daca merge si tot nu merge. Am fost la doua reprezentante Vodafone si nu au putut face nimic. Am schimbat doua cartele si degeaba. Singura varianta pe care mi-au dat-o cei de acolo este sa-si schimbe numarul.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Telefonul tău nu pare a fi configurat pe setările de conectare la date mobile ale Vodafon.

http://www.vodafone.ro/....../index.htm

http://www.vodafone.ro/....../index.htm (nu cred că e cazul tău, decât dacă nu cumva cartela SIM botezată „AndreeaSIM" nu e decât o simplă cartelă pentru date - a doua din telefonul tău, în timp ce prima [SIM1] este cea de voce și SMS).

Alte răspunsuri găsești aici: http://www.vodafone.ro/....../index.htm

| CristianAlex1892 explică (pentru mihai69):

Sunt facute setarile de net de cei de la Vodafone. Este o cartela normala de voce si date.

| cfrtobias a răspuns:

Ma gandesc ca mb ai asa-i? ai cumva 2 cartele in telefon si e folosit datele de la AndreeaSim? poate trebuie celalalt