| Racolta_David_1991 a întrebat:

Am o problema cu limita de stocare din telefonul meu. Am un IPhone 5c si nu am foarte mult loc pentru stocare. De curând nu mai pot face poze deoarece nu am loc in telefon si îmi spune sa le gestionez. Am încerc prin mai multe feluri : am șters aplicații ( chiar daca sunt putine, am avut vreo 12 si acum am 8 ), am partajat poze pe ICloud si din 900 acum mai am 70 ( si am mai șters din ele ), dar nici asa nu merge. Si acum îmi spune ca nu am loc destul in telefon. Va rog ajutor! Chiar nu mai stiu ce sa fac! Vreau sa fac poze!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nici un model de iPhone NU are slot pentru SDcard de memorie externă!
Deci, "varianta" propusă de tine NU se poate aplica!

Trebuia să-şi cumpere un Apple iPhone 5c cu memorie internă de 32 GB ( sau ALT model cu memorie mai MARE )!
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5c-5690.php

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| RalluRaluka15 a răspuns:

Nu ma pricep la Iphone. dar ai putea incerca sa iti cumperi un card de memorie (de preferat o memorie mai mare) si sa muti toate (pozele, muzica, aplicatiile) pe card iar memoria telefoului va fi mai goala si atunci va fi mai bine... sper sa te ajute

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aşa păţeşti când îţi cumperi un telefon cu memorie MICĂ laughing

Toate cele bune!